ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6925614
*
nr 692 5614
Spegel
Skuren ram, höjd: 67
Utrop:
300 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 april 2011
kl 19:10:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/4 23:05:31
1
150 kr
18/4 16:00:18
2
200 kr
18/4 16:08:20
1
250 kr
18/4 17:37:22
3
300 kr
18/4 18:48:43
1
350 kr
18/4 18:55:24
2
400 kr
18/4 18:57:58
1
450 kr
18/4 18:58:46
2
500 kr
18/4 19:00:54
1
550 kr
18/4 19:02:19
2
600 kr
18/4 19:05:39
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skuren ram spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 692 5614
Spegel
Skuren ram, höjd: 67
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 april 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/4 23:05:31 | 1 | 150 kr |
18/4 16:00:18 | 2 | 200 kr |
18/4 16:08:20 | 1 | 250 kr |
18/4 17:37:22 | 3 | 300 kr |
18/4 18:48:43 | 1 | 350 kr |
18/4 18:55:24 | 2 | 400 kr |
18/4 18:57:58 | 1 | 450 kr |
18/4 18:58:46 | 2 | 500 kr |
18/4 19:00:54 | 1 | 550 kr |
18/4 19:02:19 | 2 | 600 kr |
18/4 19:05:39 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skuren ram spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:14